IMG_4681

سومین دوره انتخابات هیات مدیره انجمن ماشین سازی نساجی ایران در ۱۸ اردیبهشت ماه ۹۸ با حضور قدرتمند اعضاء برگزار شد.

سومین دوره انتخابات انجمن ماشین سازی نساجی ایران (TMAI)   ۱۸ اردیبهشت ماه در دفتر نشریه نساجی موفق برگزار شد. شرکتهای پروجکت سرویس ایران، نمادپردا، بوریا، پرشین گام فراز، شرق نساج، مهرین پارس، ماشین سازی باربد، ماشین سازی جوانی، آریا باربد یزد، گل نرگس، نانوفناوران حصان، مهارت سمنان، آکسون ماشین، ماشین سازی ذاکری، نساجی بروجرد، ماشین سازی عبادی، سیما نساج یزد، اختر شیمی یزد، نورسان و مهرسان در این نشست حاضر بودند و علاوه بر آن نمایندگان محترم وزارت کار و رفاه امور اجتماعی، معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری و سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور نیز به نظارت و ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

تصویب و تعیین اعضای هیات رئیسه جلسه ، تغییرات اساسنامه و همچنین انتخاب اعضاء هیات مدیره و بازرسان انجمن از اهم برنامه های انجام شده بود. به علاوه آقای مهندس ایزدپناه در خصوص تعامل شرکتهای ماشین ساز با معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری نیز نکات مهمی را بیان داشت. این کارشناس ارشد حوزه فناوری و بازار ضمن اشاره به اهمیت تاسیس شرکتهای دانش بینان در اقتصاد کشور و تشویق اعضاء انجمن برای دانش بنیان نمودن شرکتهای خود، بیان زمینه ها و راهنکارهای اجرایی مدون شده توسط معاونت علمی ریاست جمهوری پرداخت و به سوالات حاضرین نیز پاسخ داد.

در ادامه جلسه نیز کاندیداهای هیات مدیره انجمن اعلام آمادگی نموده و سپس جلسه وارد رای گیری شد؛ در نهایت آقایان کوروش صاحب جمعی، مهران شریفی، غلامرضا سلامتی، امیر مقدم و امین مفتاحی به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و آقایان مهدی صادقی و محمد میرجلیلی نیز به عنوان اعضاء علی البدل انتخاب شدند.

نکته حائز اهمیت در این نشست همدلی و اتحاد کلیه اعضا برای رشد و توسعه روزافزون فعالیتهای انجمن ماشین سازی نساجی ایران بود . توسعه فعالیتهای مختلف انجمن در بخشهای عضوگیری، آموزشی، تامین نیاز خدمات دانش بنیان شدن ، خدمات برای حضور در نمایشگاههای داخلی و خارجی و برنامه ریزی جهت ورود به بازادهای صادراتی از مهمترین مسائلی بود که در این جلسه مطرح شد.

تشکیل سومین هیات مدیره انجمن ماشین سازی نساجی ایران و توسعه صنعت ماشین سازی نساجی در کشور می رود تا رفته رفته زمینه تولید دانش بنیان ماشین آلات و قطعات نساجی را در کشور ایجاد نماید. حضور ۱۰ عضو دانش بنیان در میان اعضای انجمن و تولید ماشین آلات دارای فناوری بالا در حوزه های تکمیل پارچه، چاپ و بافندگی خبر از پتانسیل بسیار بالای صنعت ماشین سازی در کشور دارد و این تنها بخش کوچکی از توان ساخت  قطعا تجهیزات و ماشین آلات ایران است. انجمن ماشین سازی نساجی ایران از همه فعالان صنعت نساجی و پوشاک کشور استدعا دارد تا با معرفی سازندگان توانمند و دارای حسن سابقه بستر توسعه صنعت ماشین سازی کشور را بیش از پیش فراهم آورند و هر چند که این صنعت صنعت ساز راه طولانی را تا کمال و بالندگی کامل خود در داخل و خارج کشور در پیش دارد، اما وجود ستاره های درخشان و خوش نامی که امروز در آسمان صنعت نساجی کشور درخشانو تابنده هستند، این مهم را دست یافتنی می نماید و امید است تا بزرگان صنعت نساجی کشور با راهنمایی ها و حمایتهای خود شرایط را برای تحقیق این آزمان بزرگ ملی فراهم نمایند.

0 نظر

پاسخ دهید

می خواهید به بحث بپیوندید ؟
حس پشتیبانی حرفه ای!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *